Hizmet ve Olanaklar 

Sa─čl─▒k Merkezi

Koç Üniversitesi Fener Kampüs ve Bat─▒ Kampüsü içinde yer alan Sa─čl─▒k Merkezi, 24 saat aç─▒kt─▒r.

Koç Üniversitesi’ne kay─▒tl─▒ ö─črenciler her türlü sa─čl─▒k problemlerinde Fener Kampüs Sa─čl─▒k Merkezi'ne dahili “1273” nolu acil telefon numaras─▒ndan, Bat─▒ Kampüs Sa─čl─▒k Merkezi'ne dahili ''7000'' nolu acil telefon numaras─▒ndan ula┼čabilirler. (Cep telefonlar─▒ndan veya üniversite harici telefonlardan arand─▒─č─▒nda 0212 338 1100 - 0212 338 7000).

Sa─čl─▒k Merkezi'nde bulunan ambulans, gerekli oldu─ču takdirde tam te┼čekküllü hastanelere sevk için kullan─▒lmaktad─▒r.

Güvenlik

Koç Üniversitesi güvenlik ekibi tüm kampüs ve yurtlar bölgesinden sorumludur. Fener Kampüs Güvenlik ekibine ''3535'' nolu dahili numaradan, Bat─▒ Kampüs Güvenlik ekibine ''7007'' nolu dahili numaradan 7 gün 24 saat ula┼č─▒labilir.  (Cep telefonlar─▒ndan veya üniversite harici telefonlardan arand─▒─č─▒nda 0212 338 3535 - 0212 338 7007).

Temizlik

Yurt binalar─▒m─▒zda  ö─črencilerimizin  odalar─▒ ve kulland─▒klar─▒ ortak alanlar profesyonel bir ta┼čeron firma taraf─▒ndan yap─▒lmaktad─▒r. Temizlik ekibi Yurt ve Konaklama Direktörlü─čü taraf─▒ndan denetlenmekte ve yönlendirilmektedir. Ortak alanlar gün içinde düzenli olarak, odalar ise Yurt ve Konaklama Direktörlü─čü taraf─▒ndan belirlenen programa göre periyodik olarak temizlenmektedir.  Bir, iki ve üç ki┼čilik odalar─▒n temizli─či haftada bir gün, dört ki┼čilik odalar─▒n temizli─či haftada iki gün yap─▒lmaktad─▒r.

Temizlik esnas─▒nda hijyene azami özen gösterilmekte, bu amaçla de─či┼čik yüzeyler ve de─či┼čik alanlarda farkl─▒ malzemeler ve kimyasallar kullan─▒lmaktad─▒r. Bu kimyasallar─▒n seçiminde alerjik reaksiyon olu┼čturmayacaklar─▒n seçimine özen gösterilmektedir.

Bunlara ek olarak acil durumlarda 24 saat ula┼č─▒labilecek nöbetçi temizlik personeli de mevcuttur.

Ö─črencilerimizin, yurt yönergesi gere─či, temizlik yap─▒lacak günlerde odalar─▒n─▒ temizli─če uygun halde b─▒rakmas─▒ gerekmektedir.

Is─▒nma ve S─▒cak Su

Yurtlar─▒m─▒zda 24 saat kesintisiz s─▒cak su bulunmakta, k─▒┼č döneminde merkezi  kalorifer sistemiyle ─▒s─▒nma sa─članmaktad─▒r.

Çama┼č─▒rhane

Fener Kampüste toplam 21 binam─▒z─▒n 15'inde çama┼č─▒rhane bulunmaktad─▒r. Çama┼č─▒rhanelerde; çama┼č─▒r makineleri, kurutma makineleri ve endüstriyel ütü masalar─▒ bulunmaktad─▒r. Di─čer 6 yurt binas─▒nda ise, banyo içlerinde çama┼č─▒r ve kurutma makineleri mevcuttur.

Bat─▒ Kampüsteki tüm yurt binalar─▒nda çama┼č─▒rhane yer almaktad─▒r. Çama┼č─▒rhanelerde; çama┼č─▒r makineleri, kurutma makineleri ve endüstriyel ütü masalar─▒ bulunmaktad─▒r.

Mutfak

Fener kampüsündeki yurtlar─▒m─▒zda içerisinde ankastre ocak, tost makinesi, mikrodalga f─▒r─▒n ve aspiratör bulunan, pratik yemeklerin yap─▒labilece─či, mutfaklar mevcuttur. Bu mutfaklar yurtlarda kalan bütün ö─črencilerimizin, yurt yönergesi çerçevesinde, kullan─▒mlar─▒na aç─▒kt─▒r.

Bat─▒ Kampüste B binas─▒nda bulunan mutfak ö─črencilerin kullan─▒m─▒na sunulmaktad─▒r.

Dinlenme Salonlar─▒

Bütün yurtlar─▒m─▒zda, içerisinde oturma grubu, TV, internet ba─člant─▒s─▒, bilgisayarlar ve yaz─▒c─▒lar─▒n bulundu─ču  ortak dinlenme salonlar─▒ mevcuttur. Ö─črencilerimiz, yurt yönergesi çerçevesinde, misafirlerini saat 14:00 ile 23:00 saatleri aras─▒nda dinlenme salonlar─▒nda a─č─▒rlayabilirler.

─░nternet ve TV

Yurt odalar─▒m─▒z─▒n tümünde network prizleri ve kablosuz internet ba─člant─▒s─▒ mevcuttur.

Kendi televizyonlar─▒n─▒ getiren ö─črencilerimiz odalardaki TV prizlerinden kablolu TV yay─▒n─▒na ba─članabilirler.